قدرت نفوذ تکفیری ها در منطقه به شدت کاهش یافته است

نامه الکترونیک چاپ PDF

پیشکسوت - دبیر شورای عالی امنیت ملی بر کاهش قدرت نفوذ تکفیری ها در منطقه تاکید داشت و با قوت این موضوع را مطرح می کرد.
به گزارش پیشکسوت به نقل از مهر، در حاشیه جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی بهروز نعمتی سخنگوی هیات رئیسه جزییاتی از جلسه غیرعلنی با حضور دبیر شورای عالی امنیت ملی را تشریح کرد.

نماینده مردم تهران گفت: در جلسه غیرعلنی آخرین تحولات سیاسی، دفاعی و امنیتی در حوزه داخلی و امنیتی تشریح شد و بر ضرورت تحقق اهدافی که  شورای عالی امنیت ملی برای اقتصاد مقاومتی تعیین کرده است، تاکید شد.

سخنگوی هیات رئیسه اظهار داشت: بر ضرورت ارتقای ساز و کارهای مبتنی بر تامین امنیت داخلی و خارجی کشور و لزوم فعال سازی مجموعه های مختلف تاکید شد.

نعمتی ادامه داد: دبیر شورای عالی امنیت ملی مولفه های اصلی تهدیدات منطقه ای، گروه های تکفیری مختلف در منطقه و تیم های متعددی که به داخل کشور نفوذ کرده بودند و خوشبختانه با توجه به تسلط امنیتی در کشور خنثی و منهدم شدند گزارشی ارائه داده و درباره اقدامات اخیر تیم های تروریستی نیز مفصل صحبت کرد.

وی افزود: دبیر شورای عالی امنیت ملی همچنین راهکارهای سیاسی و امنتیی اتخاذ شده توسط کشور برای کاهش قدرت بازیگری دشمنان از جمله آمریکایی ها را تشریح کرد.

سخنگوی هیات رئیسه گفت: شمخانی در بخش مهمی از گزارش خود آخرین وضعیت اجرایی برجام را مفصلا توضیح داد و تاکید کرد با توجه به برگزای جلسات منظم کمیته نظارت و اجرای برجام این موضوع کاملا رصد می شود.

وی ادامه داد علاوه بر این چالش ها و گشایش هایی که در مسیر اجرای برجام وجود دارد گزارش داده شد. به نظر می رسد اقدامات خوبی را دوستان در اجرای برجام انجام داده اند و نیاز است تلاش بیشتری شود.

وی با اشاره به تشریح تحولات منطقه ای سوریه، عراق، یمن و بحرین گفت: دبیر شورای عالی امنیت ملی بر کاهش قدرت نفوذ تکفیری ها در منطقه تاکید داشت و با قوت این موضوع را مطرح می کرد.

نعمتی اظهار داشت: در جلسه امروز درباره نقش مخرب کشورهای همسایه که متاسفانه با پول های نفتی به شدت در منطقه حاشیه آفرینی می کنند توضیح داده شد که دبیر شورای عالی امنیت ملی برای اولین بار این نقش را خیلی صریح و کامل تشریح کرد.

وی اظهار داشت: آقایان حسن بیگی، کواکبیان، قاضی پور و پارسایی از میان نمایندگان در جلسه امروز صحبت کردند.

 

نظرات کاربران


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سایت پیشکسوتان جهاد و شهادت می باشد.

info@pishkesvat.ir