هدف فتنه تروریسم ایجاد حاشیه امنیتی برای صهیونیست ها است

نامه الکترونیک چاپ PDF

پیشکسوت - دبیر شورای‌عالی امنیت ملی گفت: فتنه تروریسم با هدف ناامن‌سازی و ایجاد بی‌ثباتی به منظور افزایش حاشیه امنیتی برای رژیم صهیونیستی صورت می‌پذیرد.
به گزارش پیشکسوت به نقل از خبرگزاری مهر، ادوارد نعلبندیان وزیر امور خارجه ارمنستان پیش از ظهر امروز (دوشنبه) با نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و گفتگو کرد.

علی شمخانی در این دیدار با اشاره به تاریخ روابط دوستانه وسازنده میان دو کشور اظهار داشت: مناسبات گرم و پردامنه ایران و ارمنستان هرگز تحت تاثیر عوامل ثالث قرار نگرفته و همواره با اراده قاطع رهبران دو کشور مسیر تامین منافع مشترک را با جدیت طی کرده است.

وی با قدردانی از مواضع روشن و مسالمت جویانه ارمنستان در بحران‌های منطقه‌ای به‌ویژه محکومیت جریان تروریسم تکفیری و حامیان آن افزود: فتنه تروریسم و مداخل آشکار و پنهان رژیم صهیونیستی در شعله‌ور ساختن اختلافات ارضی بین کشورهای منطقه با هدف ناامن‌سازی و ایجاد بی‌ثباتی به منظور افزایش حاشیه امنیتی برای رژیم جعلی اسراییل صورت می‌پذیرد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در خصوص مناقشه قره‌باغ و بحران مرزی بین ارمنستان و آذربایجان ضمن اعلام آمادگی برای کمک به حل مساله با استفاده از روش‌های سیاسی و مذاکره عنوان کرد: ایران ضمن دعوت دو طرف به حفظ آرامش و خویشتنداری، بر ضرورت جلوگیری از توسعه بحران که منافع جمعی کشورهای منطقه را با مخاطره جدی مواجه می‌کند، تاکید کرده است.

شمخانی با اشاره به نگاه ویژه جمهوری اسلامی به همسایگان و توجه به توسعه ظرفیت‌های همکاری در زمینه‌های مختلف اظهار داشت: توسعه همکاری‌های مشترک در زمینه‌های انرژی، کشاورزی، ترانزیت و حمل و نقل می‌تواند بسترهای مناسبی را برای ورود دو کشور به سطح بالاتری از مناسبات اقتصادی را فراهم کند.

نعلبندیان وزیر امور خارجه ارمنستان نیز در این دیدار با اشاره به شرایط جدید ایجاد شده پس از توافق هسته‌ای میان ایران و کشورهای ۱+۵ بر اراده ارمنستان برای تقویت روابط همه جانبه با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

وی با اشاره به نقش تعیین‌کننده ایران در معادلات سیاسی، امنیتی و اقتصادی منطقه عنوان کرد: روابط اقتصادی میان دو کشور می‌تواند در کنار توسعه همکاری‌های امنیتی مشترک برای مبارزه با تروریسم و جرائم سازمان یافته ترکیب کاملی از مناسبات چندجانبه را شکل دهد.

وزیر امور خارجه ارمنستان خاطرنشان کرد: جامعه جهانی باید با تقبیح رفتار غیرسازنده برخی کشورهای منطقه که با پشتیبانی مالی، آموزشی و تسلیحاتی از گروه‌های تروریستی به شعله‌ور شدن آتش جنگ و درگیری کمک می‌کنند، اقدامات تنبیهی را علیه کشورهای فوق اعمال کند.

نظرات کاربران


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سایت پیشکسوتان جهاد و شهادت می باشد.

info@pishkesvat.ir