دشمنان در اجرای برجام بازی در می‌آورند/مرام انقلاب نبایدتغییر کند

نامه الکترونیک چاپ PDF

پیشکسوت - دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه دشمنان در اجرای برجام بازی در می‌آورند، گفت: عاشورای دفاع مقدس پایان یافته اما عاشورا در سوریه، عراق، یمن و سراسر جهان اسلام ادامه دارد.
به گزارش پیشکسوت به نقل از مهر، محسن رضایی ظهر دوشنبه در مراسم گرامیداشت سی و چهارمین سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر که در محل سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان برگزار شد با بیان اینکه ایران، حسینی وارد جنگ تحمیلی شد و حسینی هم از آن بیرون آمد، اظهار داشت: ما بازماندگان جنگ باید زینب وار فلسفه مقاومت رزمندگان ایران در مقابل همه استکبار جهانی را برای نسل های بعدی بازگو کنیم.

عاشورا در سوریه، عراق، یمن و سراسر جهان اسلام ادامه دارد

وی با بیان اینکه مقاومت تاریخی تیپ ۵۷ حضرت ابوالفضل (ع) در ارتفاعات ۲۵۱۹ خاک عراق جلوه ای از غیرت رزمندگان لر بود، عنوان کرد: رزمندگان خرم آباد در عملیات فتح المبین و آزادسازی خرمشهر به‌خوبی درخشیدند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه عاشورای دفاع مقدس پایان یافته اما عاشورا در سوریه، عراق، یمن و سراسر جهان اسلام ادامه دارد، افزود: امروز وظیفه ما بسیار سنگین بوده زیرا هم باید در این عاشوراها حضور داشته باشیم و هم عاشورای انقلاب اسلامی را برای مردم توضیح دهیم.

رضایی سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر را عید استقلال کشور دانست و گفت: شعار انقلاب ما استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی بود که تحقق هر کدام از آن ها مدتی به طول انجامید به‌طوریکه شعار جمهوری اسلامی در فروردین سال ۵۸ و با برگزاری انتخابات محقق شد.

وی اضافه کرد: بعد از انقلاب دشمن علیه ایران وارد جنگ شد تا ایران نتواند استقلال خود را به دست آورد و دشمنان می خواستند ما برای بازگرداندن خرمشهر به آمریکا التماس کنیم که اگر این امر صورت می گرفت و آمریکا خرمشهر را به ما برمی گرداند به آن ها وابسته شده و هیچگاه استقلال نداشتیم.

آزادی خرمشهر عید استقلال کشور است

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با یادآوری اینکه آزادی خرمشهر تثبت استقلال ایران و عید استقلال کشور است،  تصریح کرد: بزرگترین ویژگی سوم خرداد این بود که ما بدون تکیه بر قدرت های بین المللی و فقط با اتکا به نیروها و منابع داخلی کشور توانستیم بعد از ۲۰۰ سال وابستگی به کشورهای دیگر سرپا ایستاده و مستقل شویم.

رضایی با اشاره به اینکه در عملیات بیت المقدس رزمندگان کشور موفق شدند ۲۰ هزار اسیر گرفته و پنج هزار و ۴۰۰ کیلومتر مربع زمین را آزاد کنند، اضافه کرد: غنائم به‌دست آمده از آزادسازی خرمشهر از سلاح و تانک تا پنج سال بعد در جنگ علیه عراق استفاده شد و اینها همه از ابعاد موفقیت امیز آزادسازی خرمشهر است.

وی به نبرد رزمندگان لر در عملیات حاج عمران و عجیب بودن حوادث آن اشاره کرد و گفت: این عملیات امتحان توانایی ما با صدام بود زیرا رژیم بعثی مهران و چند منطقه دیگر را گرفته بود و درصدد بود حاج عمران را نیز بگیرد که برای جلوگیری از این اقدام دشمن به یک نیروی مقاوم که به جنگ در ارتفاعات و کوهستان وارد باشد نیاز بود لذا تصمیم گرفته شد تیپ ۵۷ ابوالفضل (ع) لرستان برای این منظور اعزام شود.

راه و مرام انقلاب نباید تغییر پیدا کند

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: عملیات حاج عمران یکی از جنگ های بسیار سخت دوران دفاع مقدس بود به‌طوریکه ۴۰ درصد از شهدای پاسدار لشگر ۵۷ حضرت ابوالفضل در کل زمان جنگ در همین عملیات شهید شدند لذا این امر باعث ایجاد فضای ناامیدی شد و عده ای درخواست منحل شدن این تیپ را کردند ولی به خواست خدا و دلاوری رزمندگان لرستانی در نهایت این عملیات به پیروزی منجر شد.

رضایی به رشادت و دلاوری رزمندگان لرستان در عملیات های کربلای چهار و پنج نیز اشاره کرد و بیان داشت: هم در عملیات حاج عمران و هم عملیات های کربلای چهار و پنج درس ها و عبرت های زیادی وجود دارد که برای شرایط امروز کشور باید از آن ها استفاده شود.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی در راه خود پیروز شده و با فرهنگ و ارزش های خود پیش می رود، تاکید کرد: اگر ما لباس و فرهنگ انقلاب را عوض کرده و راه و مرام آن را تغییر دهیم دیگر این انقلاب نمی تواند معجزه کند لذا معجزه انقلاب زمانی حاصل می شود که در راه خود پیش رود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: ما نمی توانیم راه دیگران را در پیش بگیریم البته می توان از دانش، روابط و تجارب جهانی استفاده کنیم اما باید با ادبیات و هویت خود در مسیر انقلاب حرکت کنیم لذا اگر در مسیر انقلاب پیش رویم می توانیم مباحث اقتصادی، صنعت، کشاورزی و فرهنگی کشور را فتح کنیم.

افرادی می خواهند راه انقلاب پیموده نشود

رضایی اضافه کرد: علت اینکه برخی ها به ارزش های انقلاب، حجاب و ... توهین می کنند این است که این افراد می خواهند راه انقلاب کور شده و پیموده نشود زیرا می دانند اگر راه انقلاب تداوم نیابد جوانان کشور معجزاتی نظیر معجرات جوانان دوران انقلاب و جنگ ایجاد می کنند.

وی اولین ویژگی راه انقلاب را امید بستن به خداوند، رهبری، نیروهای انقلابی و مردم دانست و گفت: مشکل بزرگ پهلوی و قاجار این بود که همواره به دست انگلیسی ها و روس ها چشم داشتند ولی با شکل گیری انقلاب یاد گرفتیم نمی توان به بیرون از مرز ها امید داشت بلکه باید به داشته ها و ظرفیت های داخلی کشور امید داشته باشیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه به کشورهای غربی نمی توان اعتماد کرد و امید بست به مواردی از اعتماد غلط به آمریکا اشاره کرد و افزود: آمریکایی ها در سوریه خواستار آتش بس شدند و فرصتی در اختیار ضد انقلاب تکفیری گذاشتند تا خود را آماده کرده و شروع به حمله کنند و در لبنان نیز علی رغم اینکه یاسر عرفات اعلام کرد دیگر فلسطین دنبال مبارزه مسلحانه نیست اما انتخاباتی برگزار شد که چون برخلاف خواسته آمریکایی ها بود زیر قول خود زده و بیش از ۱۰ سال است که در حال بمباران غزه هستند.

دشمنان در مسئله برجام بازی در می آورند

رضایی با اشاره به اینکه دنیایی که در آن به‌سر می بریم دنیایی بی اعتمادی بوده به‌طوریکه این امر در مسئله برجام نیز دیده می شود، تصریح کرد: ما سه نوع برجام داریم که شامل مصوبه شورای عالی امنیت ملی، مصوبه مجلس شورای اسلامی و مصوبه رهبر انقلاب می شود که دو مورد از آن ها دارای اشکالاتی است اما مصوبه ای که رهبر انقلاب به صورت مشروط پذیرفته است خالی از اشکال است.

وی گفت: علی رغم اینکه حدود یکسال از تصویب برجام می گذرد اما ملاحظه می شود که هنوز در عمل تحریم ها برداشته نشده و تنها روی کاغذ تحریم ها برداشته شده است و این بدان معناست که دشمنان دارند بازی در می آورند و زیرآبی می روند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: اخیرا وزرای امور خارجه فرانسه، آلمان و انگلیس با وزیر امور خارجه آمریکا جلسه گذاشته و گفته اند ما از بانک های اروپایی و آمریکایی می خواهیم مبادلات را شروع کنیم ولی این موضوع تنها شعار است.

رضایی گفت: یکی از بانک های آلمانی که به‌خاطر مبادله با ایران چند سال پیش جریمه شده به یکی از مسئولان کشور گفته است باید وزیر خزانه داری آمریکا در بخشنامه ای قید کند که اگر ما با ایران وارد معاملات شدیم ما را جریمه نکند.

وی با بیان اینکه ما همیشه باید یک دستمان به موشک بوده و با دست دیگر مذاکره کنیم، یادآور شد: تجربه دنیا نشان می دهد که اگر در یک دستمان موشک نباشد نمی توانیم کاری از پیش برده و مذاکره کنیم.

مقام معظم رهبری پرچمدار «ما می توانیم» است

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: اولین ویژگی راه انقلاب، امام و ولایت این است که به خارج از مرزهای امید نبندیم ولی به مردم و جوانان خود امید داشته باشیم و به آن ها میدان دهیم.

رضایی با بیان اینکه دومین ویژگی راه انقلاب این است که به جای «ما می توانیم» نگوییم «من می توانم»، ادامه داد: در ابتدای انقلاب من می توانم متعلق به بنی صدر بود لذا هر مسئولی بخواهد ما می توانیم را کنار گذاشته و من می توانم را جایگزین آن کند راه امام، ولایت و شهدا را نرفته است.

وی با تاکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی را یک جناح و گروه نمی تواند محقق کند، تصریح کرد: دولت برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید آغوش خود را باز کرده و از همه گروه ها و کارشناسان و ... برای این منظور استفاده کند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه واژه «ما می توانیم» معجزه کرده و در جنگ بسیار کارساز است، افزود: محور ما می توانیم ولایت و رهبری است بطوریکه می بینیم رهبر انقلاب شجاعانه در دفاع از منافع ملی ملت ایران و قدرت های بزرگ منطقه ایستاده است لذا مقام معظم رهبری پرچمدار «ما می توانیم» است.

راه روشن انقلاب و دفاع مقدس در کشور ادامه یابد

رضایی وجود خلاقیت و نوآوری و استفاده از فکر و اندیشه برای عبور از موانع را از ویژگی های فتح خرمشهر دانست و گفت: امروز نیز بدون خلاقیت و نوآوری نمی توان کارها را پیش برد و با توجه به اینکه لرستان استانی عشایری است باید فرمولی برای رفع مشکلات اقتصادی مردم پیدا کرد که تا کنون این فرمول کشف نشده است.

وی با بیان اینکه در بعد فرهنگی و اقتصادی در لرستان اقدامات خوبی آغاز شده است، عنوان کرد: هرچند که این استان آنقدر عقب افتاده و بیکاری آنقدر در آن زیاد است که این اقدامات در برابر دریای نیاز مردم قطره محسوب می شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه بالای ۱۰۰ هزار نفر بیکار در لرستان وجود دارد، تصریح کرد: برای رفع مشکلات اقتصادی استان باید دست به خلاقیت زد و شغل های سازگار با جامعه عشایری را شناسایی کرد و با ایجاد صنایع تبدیلی، سردخانه ها، کارگاه های بسته بندی، بازاریابی و ... برای رفع بیکاری چاره اندیشید.

رضایی با بیان اینکه شگفت زده ام که چرا راه روشن انقلاب و دفاع مقدس در کشور ادامه نمی یابد، بیان داشت: چرا ما فرهنگ خود را ادامه نمی دهیم و دنبال راه های دیگری هستیم که قبل از انقلاب آن ها را پیموده و نتیجه ای نگرفتیم.

وی با تاکید بر اینکه باید به خود برگردیم و به خداوند و راه انقلاب اعتماد کنیم، اضافه کرد: از جوانان کشور درخواست می شود بدون تعصب و فضاسازی های سایت های مجازی در مورد انقلاب و راه ها و دستاوردهای آن مطالعه کنند و اگر به این نتیجه رسیدند که راه سعادت راه امام و شهداست آن را دنبال کنند.

نظرات کاربران


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سایت پیشکسوتان جهاد و شهادت می باشد.

info@pishkesvat.ir