آمریکا به تعهداتش عمل نخواهدکرد/توان موشکی،عامل اقتدار ما درمنطقه

نامه الکترونیک چاپ PDF

پیشکسوت - دبیر مجمع تشخیص مصلحت با بیان اینکه آمریکا به تعهداتش عمل نخواهدکرد، گفت: آمریکایی ها می خواهند کم کم فضایی را مطرح و در نتیجه آن از پایگاه های موشکی ایران بازرسی کنند.


به گزارش پیشکسوت به نقل از خبرگزاری مهر، محسن رضایی در برنامه متن و حاشیه شبکه سوم سیما در پاسخ به این پرسش که نظر شما در باره نامه آمریکا و سه کشور اروپایی به دبیر کل سازمان ملل در رابطه با آزمایش موشکی ایران چیست افزود: منتظر چنین موضعی بودم زیرا آمریکایی ها برنامه ای ضد ما طراحی کرده اند که اهداف آن در مرحله اول هسته ای و بعد از آن موشکی و بعد از آن حقوق بشر و سپس سپاه است که طی این مراحل می گویند باید دست از نظام خود بکشید.

وی گفت: آنها پیش ازاین جنگ تحمیلی را درباره ملت ایران ازمایش کرده اند و الان وارد فرمول جدیدی شده اند به این معنا که ما دست از توسعه توان موشکی برداریم و از جایگاه فعلی که قدرت اول منطقه هستیم تنزل پیدا کنیم تا در برابر اسرائیل توان بازدارندگی مان کاهش یابد .

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام درپاسخ به این پرسش که اگر آمریکایی ها می گویند در مذاکرات دستیابی ایران را به سلاح هسته ای مسدود کرده ایم دیگر نگرانی شان چیست افزود: قاعدتا باید بعد ازبرجام و همکاری زیاد ایران در مذاکرات قطعاً باید فضای تعاملی به وجود آید و نباید آنها به این زودی ها وارد این مسائل می شدند و می گذاشتند دستکم چهار پنج سال می گذشت و به این زودی شتاب زدگی از خود نشان نمی دادند بنابراین پیداست که قصد آنها تعامل نیست بلکه پشت صحنه چیز دیگری است.

رضایی در ادامه با بیان اینکه آنها می دانند ایران روی توان موشکی خود به عنوان یکی از مهم ترین ابزار های بازدارنده حساب زیادی باز کرده است گفت: آنها می خواهند این توان را در توسعه و تولید موشک از ما بگیرند و ما را در منطقه عقب بیندازند تا دیگر دست برتر را نداشته باشیم و عقب بنشینیم و وضع رژیم صهیونیستی بهتر باشد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آمریکایی ها می خواهند کم کم فضایی را مطرح و در نتیجه آن از پایگاه های موشکی ایران بازرسی کنند.

رضایی افزود: می خواهند بگویند که ما به ساخت موشک های شما اطمینان نداریم و ممکن است بتوانید با آن سلاح اتمی حمل کنید و با این ادعاها قصد دارند موضوع را به بازرسی از پایگاه های ایران بکشانند که در نتیجه وارد آزمایش موشک ها و شیوه طراحی و ساخت شوند تا در اختیار اسرائیل قرار دهند.

وی تاکید کرد: اکنون انها نمی دانند که سلاح های موشکی ما چه اندازه قدرت تخریب و دقت دارد و اگر به این اطلاعات دست پیدا کنند در پی تولید آن خواهند رفت تا دیگر ما نتوانیم قدرت موثر دفاعی در برابر تهاجمات موشکی داشته باشیم.

رضایی ادامه داد: آنها دریافته اند که موشک در نظام دفاعی ما جایگاهش چیست و به خوبی آْن را درک کرده اند و ما قدرت اول منطقه هستیم یعنی هم می توانیم از جنگ جلوگیری کنیم یا در صورت وقوع جنگ طرف مقابل را شکست دهیم .

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تصریح اینکه در طول سال های گذشته آمریکا دو بار و رژیم صهیونیستی سه بار قصد حمله به ایران را داشتند، توسعه و توان موشکی کشور را عامل بسیار مهم در تصمیم دشمن به عقب نشینی از موضع خود دانست  و گفت:‌ بوش تصمیم به حمله به ایران را در کتاب خاطراتش آورده است حتی رئیس وقت سازمان سیا هم می گوید که ما همه آماده حمله بودیم اما ژنرال های آمریکایی به دولتشان گفتند که اگر حمله کنیم ایران می تواند مقابله به مثل کند بنابراین متوجه شدند که مانعی جلویشان است.

وی افزود: اخیرا نیز در کابینه رژیم صهیونیستی بین نتانیاهو و وزیر دفاع وقت این دولت بحثی در گرفت و در آنجا گفتند که 7- 8 سال پیش در کابینه تصمیم به حمله بود اما با یک رای اختلاف دیگر حمله ممکن نشد بنابراین مشخص است که چه چیزی باعث جلوگیری از وقوع جنگ ها ضد ایران شده است و آن سیستم بازدارندگی دفاعی کشور و بخش مهم آن موشک بود.

رضایی با بیان اینکه توقف توسعه موشکی ممکن نیست تاکید کرد: همه کشورها در حال گسترش اقتدار خود هستند و اگر ما در سطح فعلی متوقف شویم در 5 سال آینده فاصله رژیم صهیونیستی از ما زیاد می شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: پیش از این دقت اصابت موشک ایران به هدف دو سه کیلومتر بود و اکنون به چند متر رسیده است و می خواهیم آن را به چند سانتی متر نیز برسانیم اما می خواهند ما را محدود کنند و قدرت بازدارندگی را از ما بگیرند.

وی با طرح این پرسش که چرا ما به دنبال موشک رفته ایم گفت: علت اصلی به تجربه ذی قیمتی برمی گردد که در دفاع مقدس به دست آوردیم زیرا در سال های ابتدایی جنگ رژیم بعث از موشک علیه ایران استفاده کرد و ما در زرادخانه های ارتش هم موشکی برای مقابله با آنها نداشتیم و سپاه نیز تازه تاسیس شده بود.

رضایی افزود: با اینکه ارتش ایران در زمان شاه برخی تجهیزات پیشرفته نظامی همچون هواپیمایی مدرن را در اختیار داشت اما امریکایی ها به گونه ای این تجهیزات را به ایران داده بودند که اگر  دچار جنگ شد برای استفاده از آن تجهیزات محتاج امریکایی ها باشد و دست گدایی دراز کند.

وی خاطرنشان کرد: وضعیت ایران بعد از برجام در بعد سیاست خارجی تغییر پیدا کرده است. آمریکایی ها شکست خوردند. آنها نتوانسته اند الگوی انزوای ایران را اجرایی کنند. اخیراً نخست وزیر کانادا گفته است که ما زیان بسیار زیادی از تحریم ایران دیدیم. در بعد اقتصادی پیش بینی های ما این است که آمریکایی ها به تعهداتشان عمل نخواهند کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام  با بیان اینکه با رعایت اقتصاد مقاومتی، ما به اجرای برجام معطوف نخواهیم شد گفت: چه تحریم کنند و چه به برجام عمل کنند، اقتصاد ایران در برابر تحریم، مقاوم خواهد شد.

وی افزود: مثلا در مبادلات خارجی، نفت ما را یک کشورهای معینی می خریدند و ما از کشورهای خاصی خرید می کردیم. بازار ما شناخته شده بود. اگر تنوع بازار در ورود و خروج کالا داشته باشیم و بنادر ما توسعه پیدا کنند، ما از تحریم آسیب نخواهیم دید. سواحل ما بهتر از سواحل و بنادر دوبی است و می توانند توسعه پیدا کنند.

رضایی ادامه داد: با توجه به اینکه مقام معظم انقلاب فرمودند اقدام و عمل، انتظار داریم که دولت آقای روحانی و دوستانشان، یک اقدام انقلابی کنند.

وی با اشاره به بدهی های دولت تصریح کرد: 400 هزار میلیارد تومان بدهی های دولت است. همین اندازه طرح های نیمه تمام داریم یعنی 400 هزار طرح نیمه تمام از زمان آقای هاشمی تا امروز، در کشور داریم. برای بسته بندی و نگهداری محصولات کشاورزی و باغی تدبیری نکرده ایم. برای تسطیح زمین اقدام می شود اما صنایع تکمیلی را پیش بینی نمی کنند. مسائل به هم وصل و یکپارچه نیست. این دولت و دولت های قبل زحمت می کشند اما به نتیجه نمی رسد. اقتصاد ما درست نمی شود چون بنا و مصالح و نقشه و اجرای ساختمان هرکدام در دست یک نیرو است و هماهنگ عمل نمی کنند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام  با تاکید براینکه دولت باید از خودش اصلاح اقتصادی را شروع کند، افزود: تا صنعت آقای نعمت زاده کنار زمین های کشاورزی آقای حجتی نیاید، کار درست نمی شود. این تمرکز دولتی را با اقدام انقلابی باید تغییرداد. با این روحیه محافظه کاری نمی توان تا صد سال دیگر تحول اقتصادی ایجاد کرد. برخی استانداری ها بودجه شان از شهرداری شهر مرکز استان کمتر است. اگر دولت ها اقدامات انقلابی صورت بدهند و نترسند از تکانه ها، اقتصاد به سرعت درست می شود. ما می گوییم کسانی که قدرت فهم اقتصاد وروحيه انقلابي را دارند، را به میدان بیاورید.

وی با بیان اینکه دولت با اقتصاد مقاومتی و اصلاح موانع و انقلاب اقتصادی می تواند مسائل را حل کند، گفت: صبح تا شب جلسه گذاشتن، فایده ای ندارد. بودجه دولت آقای روحانی از نظر ریالی کمتر از بودجه دولت قبلی نیست. ارز در دولت قبلی در ابتدا زير هزارتومان بود اما اکنون بالای 3000 تومان شده ، بنا بر این بودجه ریالی دولت  افزایش یافته است. مردم اگر اعتماد کنند و پولهاشان را به چرخه اقتصاد بیاورند و بانک ها خود را اصلاح کنند، دولت می تواند تولید را افزایش دهد. اقتصاد مقاومتی با تغییر روش اقتصادی دولت اجرا شدنی است.

رضایی خاطرنشان کرد: دولت می خواهد فعالیت هایی انجام دهد همه باید به دولت کمک کنند تا اراده اقدام انقلابی برای شکل گیری اقتصاد مقاومتی شکل بگیرد.

 

نظرات کاربران


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سایت پیشکسوتان جهاد و شهادت می باشد.

info@pishkesvat.ir