شورای عالی امنیت ملی شیطنت و تاخیر در اجرای برجام را پاسخ می دهد

نامه الکترونیک چاپ PDF

پیشکسوت - دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: اگر تاخیر و عقب ماندگی در اجرای برجام ناشی از طبیعت ماجرا باشد، صبر می کنیم اما شیطنت را پاسخ خواهیم داد. به گزارش پیشکسوتبه نقل از خبرنگار مهر، دریابان شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در حاشیه همایش «جهان در پیک تاریخی، نقش جمهوری اسلامی در هندسه جهانی قدرت»، در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در خصوص اقدامات ترکیه و عربستان در سوریه، گفت: موضع کشورهای جهان این است که راه حل مشکل سوریه سیاسی است و بحران سوریه راه حل نظامی ندارد.

وی تاکید کرد: بعد از ۵ سال جنگ فرسایشی در سوریه امروز تمام جهان می گویند آینده سوریه را باید مردم سوریه روشن کنند.

شمخانی اظهارداشت: اقدامات خلاف این منطق، مورد پسند کشورهای جهان نیست.

وی با اشاره به اقدامات برخی کشورهای منطقه در تکرار خطای قبلی خود، گفت: برخی کشورهای منطقه خطای قبلی خود را به شکل جدید دنبال می کنند. باید مسیر مذاکرات، آتش بس و سرکوب تروریسم را در منطقه دنبال کرد. این باور کشورهای منطقه ای و فرامنطقه ای است.

وی تصریح کرد: اقدامات برخی کشورها، مخالف تسلط روند آتش بس، مذاکره و سرکوب تروریسم است.

شمخانی در خصوص لغو اجرای برجام از سوی برخی طرف های مذاکره کننده، گفت: زمان زیادی از تائید برجام نگذشته است و برای اینکه این مسئله گام به گام حرکت کند نیازمند زمان طبیعی است. دستگاه ناظر ما ابعاد مختلف این عقب ماندگی و تاخیر را بررسی می کند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی اظهارداشت: شورای عالی امنیت ملی بررسی می کند که این تاخیر و عقب ماندگی ناشی از طبیعت ماجراست یا شیطنت است. شیطنت را پاسخ می دهیم و طبیعت ماجرا را صبر می کنیم.

وی ادامه داد: شورای عالی امنیت ملی به صورت مرتب روند اجرای برجام را بررسی می کند. صدور ویزا نیز از موضوعاتی بود که دنبال شد تا به راه حلی برسیم.

شمخانی در مورد حادثه سفارت عربستان نیز گفت: این حادثه پیگیری شد، عوامل شناسایی شدند و پرونده آنها به قوه قضائیه ارسال شد و متهمین در شرف محاکمه هستند.

نظرات کاربران


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سایت پیشکسوتان جهاد و شهادت می باشد.

info@pishkesvat.ir