درخواست مقامات غنا برای استفاده از تجربیات امنیتی ایران

نامه الکترونیک چاپ PDF

پیشکسوت - هماهنگ کننده ارشد امنیتی غنا در دیدرا با دبیر شورای عالی امنیت ملی خواستار استفاده از تجربیات امنیتی ایران در مقابله با تروریسم شد. به گزارش پیشکسوت به نقل از دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی،‌ علی شمخانی در دیدار یاو دونکور، هماهنگ‌کننده ارشد امنیتی غنا، بر گسترش روابط میان ایران و کشورهای افریقایی به‌ویژه استفاده از ظرفیت جنبش غیرمتعهدها تاکید کرد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی از احساس تبعیض، محرومیت اقتصادی و فقر فرهنگی به عنوان زمینه هایی که می تواند موجب جذب جوانان به جریان‌های تروریستی شود نام برد و اظهار داشت: جامعه جهانی باید ضمن تلاش مشترک برای رفع این ریشه‌ها، بسترهای شکل گیری تروریسم را به عنوان اصلی ترین تهدیدکننده امنیت و ثبات در جهان از میان بردارد.

وی با بیان اینکه ریشه تروریسم در منطقه و جهان از جمله افریقا یکسان است تاکید کرد: مبنای ایدئولوژیک و منابع پشتیبانی مالی و تسلیحاتی از گروه‌های تروریستی کاملاً شناخته شده و یکسان است و تنها با اراده ای جهانی امکان مسدودسازی این مسیرها فراهم خواهد شد.

شمخانی با اشاره به رفتارهای دوگانه برخی کشورهایی که طی سال های متمادی مبدأ و منشأ تروریسم بوده اند و اکنون ادعای تشکیل ائتلاف برای مبارزه با تروریسم را دارند افزود: بدون شک اصرار بر تجربیات شکست خورده قبلی و طرح موضوعاتی چون اعزام نیرو به کشور سوریه بدون درخواست این کشور موجب تصاعد بحران و پیچیده تر شدن شرایط موجود خواهد شد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی، غنا را سرزمین فرصت ها و ظرفیت های بی شمار برای افزایش همکاری ها میان دو کشور و گسترش روابط اقتصادی ، سیاسی و تجاری دانست و تاکید کرد: اولویت جمهوری اسلامی ایران، توسعه روابط راهبردی با کشورهایی است که در دوران تحریم های ظالمانه تحت تاثیر فشار نظام سلطه قرار نگرفتند‌ و روابط خود را با کشورمان حفظ کردند.

یاو دونکور هماهنگ کننده ارشد امنیتی غنا نیز در این دیدار با تاکید بر لزوم گسترش همکاری ها میان دو کشور تصریح کرد: مایل به بهره مندی از تجربه های امنیتی ایران به ویژه در زمینه مقابله با تروریسم هستیم.

نظرات کاربران


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سایت پیشکسوتان جهاد و شهادت می باشد.

info@pishkesvat.ir