چنگال عدالت هرگز تروریست‌ها را رها نخواهد کرد

نامه الکترونیک چاپ PDF

پیشکسوت - دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان گفت: چنگال عدالت هرگز تروریست ها و حتی اشکال تغییر شکل یافته آن را رها نخواهد کرد و در هر جغرافیایی در عالم، آنان را مجازات خواهد کرد.
به گزارش پیشکسوت به نقل از خبرنگار مهر، امیر دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی صبح امروز با حضور در همایش «ائتلاف نخبگان علیه تروریسم»، ضمن تبیین چارچوبهای نظری و بسترهای فکری تروریسم نوین، تحلیلی از تحولات امنیتی منطقه پس از توسعه تحرکات تروریسم تکفیری ارائه کرد.

وی با اشاره به اینکه شکل و ماهیت تروریسم از جمله بیوتروریسم، تروریسم سایبری، تروریسم نامرئی، تروریسم ذهنی، تروریسم نرم افزاری و تروریسم تکفیری روز به روز پیچیده تر می‌شود اذعان داشت: تروریسم با گذشت زمان از شکل اولیه آن یعنی یک عمل خشونت آمیز فیزیکی، به تروریسم اقتصادی، فرهنگی، دولتی و غیره تغییر شکل داده است.

وی که به عنوان سخنران افتتاحیه این اجلاس سخن می گفت با اشاره به اهداف نظام سلطه برای دور کردن اذهان عمومی از جنایات رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی و استهلاک توان امت اسلامی با ایجاد انشقاق فرقه ای اظهار داشت؛   به انحراف کشیدن جریان بیداری اسلامی، تضعیف خط مقاومت در منطقه و سرقت نفت و منابع ثروت کشورها از جمله اهداف گروه های تروریستی و حامیان منطقه ای و بین المللی آن هاست.

شمخانی نخبگی را استفاده به هنگام از هوش، خلاقیت و ابتکار درشناسایی و تحلیل به هنگام واقعیت های پیرامونی عنوان کرد و با تاکید بر اهمیت نقش نخبگان در مقابله با تروریسم تکفیری افزود؛ خشکاندن ریشه گروه هایی چون داعش در کنار کار نظامی نیازمند مقابله فکری و فرهنگی است به گونه ای که ریشه، ماهیت، اهداف، روش ها و مشروعیت آن ها از دیدگاه اسلامی مورد نقد، تبیین و روشنگری جدی قرار گیرد.

وی تصریح کرد؛ تمام علمای جهان اسلام اعم از شیعه و سنی بر عدم مشروعیت اقدامات گروه های تروریستی تکفیری متفق هستند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی داعش را زاییده تفکر تکفیر گرای وهابیت در بستر اهداف سیاسی و امنیتی نظام سلطه عنوان کرد و افزود: هرچند گسترش داعش در چارچوب اقدام برخی کشورها برای ایجاد و اشاعه تفکر تکفیری انجام شده است لیکن این جریان خطرناک و ضد بشری فرا سرزمینی بوده  و مقابله با آن محدود به منطقه ای خاص نمی شود.

نماینده مقام معظم رهبری الگوی انقلاب اسلامی را نقطه مقابل تفکر تکفیری و الهام بخش نهضت بیداری در جهان اسلام برشمرد و گفت؛ جذب شدن به گروه های تروریستی ناشی از جهل به اسلام و گرفتار بودن در فقر اجتماعی-اقتصادی است و از این رو حضور آگاهانه جوانان و نخبگان اسلامی با هدایت عالمان دینی در حوزه های مختلف صنعت، علم، آموزش، بهداشت، اقتصاد، هنر و گردشگری زایل کننده تفکر تکفیری است

وی در بخش دیگری از سخنان خود به استفاده تبلیغاتی غرب از داعش به منظور پیگیری سیاست اسلام هراسی اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: استفاده از واژه «دولت اسلامی» به جای عنوان داعش و تکرار آن در رسانه ها و همچنین وارد نمودن اتهام ایجاد ناامنی در جهان به مسلمانان و تصویر سازی منفی از دین حنیف اسلام نیز نوعی تروریسم رسانه ای و تبلیغاتی است.

شمخانی هدف از اسلام هراسی را تنزل دادن جایگاه قدسی اسلام و احکام مترقی آن و موجه سازی سکولاریسم در منطقه و جهان دانست و تاکید کرد؛ نخبگان باید با استفاده از الگوی انقلاب اسلامی و فهم پیشرفت های آن در آموزه هایی مانند مقاومت اسلامی، دفاع مقدس، مردم محوری و دانش افزایی، مانع از اثر گذاری جنگ نرم دشمنان شوند

وزیر دفاع پیشین کشورمان خاطر نشان ساخت؛ کشورهایی که میلیون ها انسان بی گناه را در جنگ های جهانی و دوران استعمار قربانی جاه طلبی های خود کردند امروز اتهام خشونت آمیز بودن دین اسلام را مطرح می کنند اما واقعیت ها نشان می دهد خشونت افسار گسیخته امروز ناشی از فلسفه انسان گرایی و کنار گذاشتن خداوند از ساحت حیات بشری است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به نتایج بررسی های انجام شده درحوزه ریشه یابی جریان های تروریستی در افغانستان، عراق، سوریه و یمن افزود: فصل مشترک مجموعه گروههای تروریستی، ایجاد و پشتیبانی از سوی غرب و متحدان منطقه ای آنان و استفاده ابزاری از این گروه ها تا لحظه تمام شدن تاریخ مصرف آنان است.

وی با تقبیح رفتار دوگانه برخی کشورها در مقابله با تروریسم و تاثیر این گونه اقدامات در توسعه گروه های تروریستی افزود؛ کشورهایی که امروز از خطر داعش در منطقه و لزوم مقابله نظامی با آن سخن می گویند به صورت مستمر از گروهک های تروریستی مثل منافقین حمایت کرده  و در محافل آن ها شرکت می کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود؛ چنگال عدالت هرگز تروریست ها و حتی اشکال تغییر شکل یافته آن را رها نخواهد کرد و در هر جغرافیایی در عالم، آنان را مجازات خواهد ساخت.

وی ادامه داد؛ تحریم های ظالمانه اقتصادی، دارویی و درمانی، تحریم های هواپیمایی و صنعتی که جان انسان های بیگناه را با خطر مواجه می سازد در کنار بهره گیری کور از پهبادهای جنگی علیه مردم غیر نظامی نیز انواع دیگری از تروریسم با اشکال جدید هستند.

دریابان شمخانی با توصیه به جوانان و دانشجویان برای استفاده از بستر ها و ظرفیت هایی مانند فضای مجازی برای انتشار واقعیت های الگوی جمهوری اسلامی به مردم جهان و روشن گری در این زمینه تصریح کرد؛ اسلام دین صلح است و ۱۷ هزارعزیزی که توسط منافقین  و گروه های تروریستی در کشور ما به شهادت رسیده اند در کنار شهدایی که ما امروز برای دفاع از مرزهای اسلام در عراق و سوریه تقدیم می کنیم همگی برای مبارزه با تروریسم در ابعاد مختلف آن و استقرار صلح و امنیت است.

وی در انتهای سخنرانی خود با تجلیل از مقام شهدای ترور همچون شهید صیاد شیرازی، شهدای صنعت هسته ای و جانبازان و ایثارگران این راه بر تداوم مسیر مبارزه با تروریسم به منظور حفظ و ارتقاء امنیت عمومی و ملی کشور تاکید کرد

نظرات کاربران


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سایت پیشکسوتان جهاد و شهادت می باشد.

info@pishkesvat.ir