نمایش ماهواره‌بر «سيمرغ» و موشك بالستيك «عماد» در روز ۲۲ بهمن

نامه الکترونیک چاپ PDF

پیشکسوت - وزارت دفاع اعلام کرد: متخصصان افتخارآفرين سازمان صنايع هوافضاي وزارت دفاع، ماهواره‌بر سيمرغ و موشك بالستيك عماد را در مسير راهپيمايي ۲۲ بهمن در خيابان آزادي تهران به نمايش مي‌گذارند.
به گزارش پیشکسوت به نقل از اداره كل تبليغات دفاعي وزارت دفاع، اين ۲ دستاورد مهم وزارت دفاع در حوزه فضايي و موشكي به عنوان نماد خوداتكايي و تحريم‌شكني، تبلور اراده ملتي است كه با ايثار، مقاومت و پايداري بي‌نظير خود، سي و هفتمين فجر پيروزي را با اقتدار، عزت و سربلندي جشن مي‌گيرند.

گفتني است سيمرغ، ماهواره‌بري دو مرحله‌ای است كه در راستاي دستيابي به بخشي از اهداف برنامه فضايي ايران توسط سازمان صنايع هوافضاي وزارت دفاع طراحي و ساخته شده است و با بهره‌گيري از پيشران سوخت مايع مي‌تواند، ماهواره هايي در رده جرمي سنگين‌تر نسبت به ماهواره‌بر سفير، با حداكثر وزن ۱۰۰ كيلوگرم را در مدار حدود ۵۰۰ كيلومتري و زاويه ميل مداري ۵۵ درجه قرار دهد. همچنين سيمرغ قادر به تزريق ماهواره‌هايي با جرم چند صد كيلوگرم در مدارهاي نزديك به زمين  ( LEO )است .

موشك «عماد» نيز كه تمامي مراحل طراحي و ساخت آن توسط دانشمندان و متخصصان سازمان صنايع هوافضاي وزارت دفاع صورت گرفته است، نخستين موشك دوربرد جمهوري اسلامي ايران با قابليت هدايت و كنترل تا لحظه اصابت به هدف است كه قادر است، اهداف مورد نظر را با دقت بالا مورد اصابت قرار داده و به طور كامل منهدم كند.

نظرات کاربران


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سایت پیشکسوتان جهاد و شهادت می باشد.

info@pishkesvat.ir