آزمایش موفقیت‌آمیز موشک‌های کروز «نور» در آب‌های آزاد

نامه الکترونیک چاپ PDF

پیشکسوت - همزمان با سومین روز از رزمایش بزرگ دریایی ولایت ۹۴، با آزمایش موفقیت‌آمیز موشک‌های کروز «نور»، اقتدار موشکی نیروی دریایی راهبردی ارتش در آبهای آزاد به نمایش درآمد.


آزمایش موفقیت‌آمیز موشک‌های کروز «نور» در آب‌های آزاد


همزمان با سومین روز از رزمایش بزرگ دریایی ولایت ۹۴، با آزمایش موفقیت‌آمیز موشک‌های کروز «نور»، اقتدار موشکی نیروی دریایی راهبردی ارتش در آبهای آزاد به نمایش درآمد.

به گزارش پیشکسوت به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، امیر دریادار دوم سیدمحمود موسوی سخنگوی رزمایش دریایی ولایت ۹۴، با اشاره به برنامه‌های سومین روز این رزمایش گفت: یگان‌های شناور سطحی نیروی دریایی ارتش، امروز به صورت همزمان با پرتاب موشک های سطح به سطح کروز «نور»، اقدام به انهدام اهداف از پیش تعیین شده کرده و با موفقیت این مأموریت را به انجام رساندند.

وی افزود: همچنین در سومین روز از مرحله نمایش قدرت رزمایش بزرگ دریایی ولایت ۹۴، موشک‌های نور که اخیراً پس از ارتقاء دقت و برد به این نیرو تحویل شده است، از ساحل به سمت اهداف از پیش تعیین شده پرتاب و با موفقیت به هدف‌ها اصابت کرد.

سخنگوی رزمایش خاطرنشان کرد: یگان های شناور نیروی دریایی ارتش که در منطقه عمومی رزمایش مستقر شده اند، به منظور انهدام اهداف سطحی و هوایی دشمن در این روز از رزمایش، اقدام به تیراندازی با توپ ها و سلاح‌های ضد هوایی موجود در این یگان ها کردند.

امیر موسوی تصریح کرد: با وجود اقدامات الکترونیکی دشمن علیه سامانه‌های موشکی نیروی دریایی ارتش، هیچ خللی در پرتاب موشک های پیش‌بینی شده وارد نیامده و تمامی این پرتاب ها بصورت کاملاً موفقیت‌آمیز انجام شد.

موشک کروز ایرانی شلیک شد


فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: شلیک موشک کروز «نور» دل هر خصمی را به لرزه در می‌آورد، این غرش اقتدار جمهوری اسلامی ایران در عرصه دریا را نشان می‌دهد.

امیر دریادار حبیب الله سیاری در سومین روز از رزمایش نیروی دریایی ارتش (ولایت 94)، پس از شلیک موشک «نور» در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه «نور» توسط یگان ساحلی نیروی دریایی ارتش شلیک شده است، گفت: این شلیک، یک غرش افتخارآمیز برای تک تک ایرانیان است.

وی افزود: این شلیک، غرشی است که دل هر خصمی را به لرزه در می آورد، این غرش اقتدار جمهوری اسلامی ایران را در عرصه دریا نشان می دهد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه نیروی راهبردی دریایی با توانمندی که در عرصه موشکی بدست آورده به هیچ تهدید اجازه نمی دهد که که سواحل و آب های سرزمینی کشورمان را مورد تعرض قرار دهد، اظهار داشت: منافع جمهوری اسلامی ایران را در عرصه دریا با قدرت حفط می‌کنیم.

امیر سیاری با اشاره به ویژگی های موشک «نور» گفت: بُرد این موشک حدود ۱۵۰ کیلومتر است، دقت و سرعت آن در وضعیت خوبی است و هدف از پیش تعین شده را نیز به صورت کامل منهدم می‌کند.

نظرات کاربران


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سایت پیشکسوتان جهاد و شهادت می باشد.

info@pishkesvat.ir