مراسم نکوداشت یاد علیرضا عسگری برگزار می شود

نامه الکترونیک چاپ PDF

پیشکسوت: مراسم یادبود پنجمین سال ربایش علیرضا عسگری پنجشنبه این هفته در مسجد امیرالمومنین برگزار می شود. به گزارش پیشکسوت، این مراسم از ساعت 3 بعد از ظهر الی 5 پنجشنبه 24 آذر در  تالار اجتماعات مسجد امیرالمومنین شهرک شهید محلاتی با عنوان «یار غریب» برگزار خواهد شد.

 

علیرضا عسگری معاون امیردریابان علی شمخانی وزیر دفاع در دوره ریاست جمهوری سید محمد خاتمی بود که در اوایل سال 2007 در ترکیه ناپدید شد.

تاکنون گزارش های متعددی درباره ربوده شدن او توسط سازمان های اطلاعاتی امریکا و اسراییل منتشر شده است اما خبر قطعی و تایید شده ای در مورد عسگری موجود نیست.

روزنامه الوطن اولین رسانه ای بود که خبر ربوده شدن عسگری را منتشر کرد و نوشت: كارشناسان امنيتي ايران و تركيه در حال تحقيقات مشترك درباره ناپديد شدن سردار عليرضا عسگري از مقامات دفاعي جمهوري اسلامي هستند.

عليرضا عسگري نظامي سابق ايران كه پس از بازنشستگي به تجارت زيتون و روغن زيتون در سوريه مشغول بود در تاريخ 16 آذر 1385 از دمشق وارد هتل جيران استانبول تركيه و دو روز بعد مفقود شد. معاون سابق علي شمخاني، وزير دفاع اسبق جمهوري اسلامي ايران با همكاري موساد و سازمان‌هاي اطلاعاتي آلمان و انگليس ربوده شده و در نهايت به فلسطين اشغالي منتقل شده است.

با ناپديد شدن عليرضا عسگري بلافاصله رسانه‌هاي خارجي با هياهو و تبليغات فراوان تلاش كردند اين موضوع را به برنامه هسته‌اي ايران ارتباط دهند و مدعي شدند كه وي پناهنده شده است. در همان زمان رسانه‌هاي خارجي اعتقاد داشتند عسگري معاون وزیر دفاع بوده و مسئوليت‌هاي مهمي را در اين وزارتخانه برعهده داشته است.

رسانه‌هاي غربي در آن زمان در تبليغات خود مدعي شدند كه فرد مورد نظر داراي اطلاعات مهمي در مورد برنامه‌هاي ايران است. ظاهرا هدف ربودن عليرضا عسگري از سوي رژيم صهيونيستي نيز همين بود. آنها بر اين باور بودند كه وي بايد اطلاعات ارزشمندي از تأسيسات هسته‌اي و موشكي ايران داشته باشد.

در مدت پنج سالی که از ربایش عسگری می گذرد خانواده او تلاش بسیاری کردند تا این موضوع مسکوت نماند و از طرق مختلف آن را پیگیری کردند.

زیبا احمدی همسر علیرضا عسگری هفته گذشته در همین مورد به خبرآنلاین گفت: در پایان مرداد ماه به اتفاق خانواده هایی که همسر یا پدرانشان در بازداشت های خارج از کشور به سر می برند، از جمله خانواده خانم میرقلی خان و ... با آقای صالحی دیدار داشتیم و آقای وزیر قول مساعد دادند که این مساله را پی گیری می کنند.

وی در ادامه افزود: من امسال نامه ای به استانداری تهران نوشتم و برای مراسم سالیانه خود در برابر سفارت ترکیه درخواست مجوز کردم اما برخلاف سال های گذشته با این درخواست ما موافقت نشده و دلیل آن شرایط موجود عنوان شد. در حالی که هر ساله به دنبال درخواست ما استانداری با وزارت امور خارجه هماهنگی می کرد و در نهایت مجوز صادر می شد.

نظرات کاربران


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سایت پیشکسوتان جهاد و شهادت می باشد.

info@pishkesvat.ir