نقشه سری اسراییل برای استفاده از تسلیحات الکترونیکی

نامه الکترونیک چاپ PDF

پیشکسوت: بازتاب اخبار مربوط به حمله اسراییل به ایران کماکان در مطبوعات جهان ادامه دارد؛ گاهی عده ای در اسراییل در حمایت از حمله نظامی حرف هایی مطرح می کنند، گاهی هم عده ای دیگر از مقام های رژیم صهیونیستی آنها را تکذیب می کنند و در رد هرگونه اقدام نظامی سخن می گویند. در میان همه این اخبار و حواشی اخباری هم در مورد رویداد های نظامی اسراییل این طرف و آن طرف منتشر می شود که نویسندگان آن را به موضوع حمله به ایران ارتباط می دهند.

 

 

پایگاه تحلیلی دیلی بیست در تازه ترین گزارش خود به نقشه پنهانی اسراییل برای حمله به ایران پرداخته که مبنای آن جنگ الکترونیک است. نویسنده این یادداشت نوشته: در دهه اخیر که ایران مشغول توسعه برنامه هسته ای اش بوده، اسراییل سرگرم طراحی و توسعه تسلیحات الکترونیکی پیشرفته با هزینه چند میلیارد دلاری بوده که این امکان را برایش فراهم می کند تا در صورت حمله هوایی پیشگیرانه، بتواند دفاع ضد هوایی تهران را از کار بیندازد.

به گزارش این وب سایت، در تابستان امسال یک گزارش ارزیابی اطلاعاتی ایالات متحده که توسط مقام های کنونی و پیشین اطلاعاتی امریکا به دیلی بیست ارائه شده، چنین نوشته که در صورت انجام هرگونه حمله به تاسیسات هسته ای ایران توسط اسراییل، بسیار فراتر از حمله هوایی اف-15 و اف-16 خواهد بود و به احتمال زیاد شامل نبردهای الکترونیک خواهد بود؛ این حمله می تواند فرکانس های شبکه برق ایران، اینترنت، تلفن همراه و فرکانس های پلیس و آتشنشانی را مختل کند.

مطابق گزارش های منابع خبری، اسراییل در سال های اخیر صرفا بر روی برنامه های تسلیحاتی نظامی و هسته ای تمرکز نکرده است و با توجه به کمک های مالی و نظامی فراوانی که از ایالات متحده دریافت می کند توانسته بسیاری از زیرساخت های الکترونیک را که در ضمن کاربردهای نظامی هم دارند توسعه زیادی دهد.

حالا دیگر، جنگ ها تنها محدود به اشکال سنتی نیستند و علاوه بر استفاده از تانک و موشک و هواپیما هزاران عامل دیگر هم پایشان به جنگ ها باز شده که در صورتی که یک کشور از قبل تدبیری برای آنها نیندیشیده باشد، و جنگی دربگیرد در همان روزهای اولیه جنگ بسیاری از شاهرگ های حیاتی اش قطع خواهند شد. توسعه سلاح های الکترونیک مصداق روشن تحولات جدیدی است که در عرصه نظامیگری به وجود آمده است.

دیلی بیست در ادامه یادداشت خود به یکی از این سلاح های الکترونیک اشاره کرده و توضیح داده: اسراییل به تازگی سلاحی را طراحی کرده که می تواند سیگنال سیستم های نگهداری شبکه تلفن همراه را تقلید کند و به شبکه دستوری بدهد تا آن را از کار بیندازد و ارتباطات را متوقف کند. اسراییل همچنین موفق به ساخت دستگاه ارسال پارازیتی شده است که قادر است در فرکانس های اضطراری ایران تداخل ایجاد کند.

دستگاه مذکور یک بار امتحان خود را با موفقیت پس داده است. در جریان حمله اسراییل به تاسیسات هسته ای الکبار در سوریه، این دستگاه توانست پارازیت هایی به سیستم های راداری سوریه ارسال کند و آنها را گمراه کند. در ابتدا کاری کرد که رادارهاس سوری نشان دادند جنگنده ای در آسمان این کشور وجود ندارد و بعد از آن با تداخل هایی که ایجاد کرد، کاری کرد که رادار علائمی را نشان دهد که گویی صدها جنگنده در حال پرواز در آسمان سوریه هستند.

در ادامه این گزارش نوشته شده است که در صورت حمله اسراییل به ایران علاوه بر استفاده از تجهیزات نظامی رایج از هواپیماهای بدون سرنشین و موشک های دوربرد زیادی هم استفاده خواهد کرد. دیلی بیست در انتها نوشته مسلما این حمله در زمانی که در مورد آن به وفور در رسانه ها بحث می شود انجام نخواهد شد و تجربه نشان داده زمانی حمله ای اتفاق می افتد که خبری از حمله در رسانه ها و محافل بین المللی نیست.

نظرات کاربران


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سایت پیشکسوتان جهاد و شهادت می باشد.

info@pishkesvat.ir