تاريخ ارتش عراق و نقش آن در سياست اين كشور

چاپ PDF

وقتي صدام حسين كاملاً قدرت را به دست گرفت خود را فرمانده كل نيروهاي نظامي كرد و براي تحكيم قدرت خود به ايران حمله كرد. طي اين جنگ هشت ساله او همه‌ي ملت عراق را با زور وادار به حضور در ارتش كرد و مقام‌هاي نظامي را به اعضاي حزب بعث بدون هيچ كارآمدي‌اي واگذار كرد.

آيا ايران بازي را در عراق برده است؟

چاپ PDF

هرگونه تحليلي درباره‌ي نفوذ ايران در عراق را بايد بر اساس بازبيني مصالح تهران و مقايسه‌ي آن با مصالح همسايه و رقيب ديرينه اش يعني عراق استوار كرد. ايران بيش از هر چيز تلاش مي‌كند كه مانع از اين شود كه عراق بار ديگر به تهديدي نظامي يا پايگاهي براي حمله‌ي موشكي ايالات متحده تبديل شود.

 

 

ما فقط صلح مي‌خواهيم!

چاپ PDF

ديگر آشكار شده كه اسرائيل مي‌خواهد سلطه‌ي خود را بر سرتاسر زمين‌هاي فلسطيني بسط دهد و در اين راه از هيچ كاري فروگذار نمي‌كند. ما با اشغال‌گري حريصانه‌اي مواجهيم كه از تخريب و زياده‌خواهي خسته نمي‌شود.

 

کره‌ی شمالی: خطرات جنگ در دریای زرد (2)

چاپ PDF

رویه‌ی بازدارنده‌ی کره‌ی جنوبی نیازمند اصلاح قوانین جنگی و اتحاد نزدیک با ایالات متحده‌ی آمریکا است. با این که گروه بحران از دو کره‌ی جنوبی و شمالی می‌خواهد که مشق نظامی با گلوله‌های جنگی را در محدوده‌ی خط مرزی شمالی متوقف کنند، از سئول نمی‌خواهند از حق دفاع از خود و استفاده از اقدامات تلافی‌جویانه و متقابل در برابر حمله‌ی دیگران بگذرد.

کره‌ی شمالی: خطر جنگ در دریای زرد (1)

چاپ PDF

دریای زرد، در کنار شبه‌جزیره‌ی‌ کره، به انبار باروتی تبدیل شده که ممکن است زدوخورد گسترده‌ای را موجب شود. جمهوری دموکراتیک خلق کره (DPRK)، در حملاتی شدید، موجب غرق‌شدن یک فروند کشتی نیروی دریایی جمهوری کره(ROK) شد و مناطق مسکونی غیرنظامی جزیره‌ای در نزدیکی مرز را به توپ بست.

نگاهي به اخبار دفاع مقدس در روزنامه‌هاي امروز

چاپ PDF

امروز(23 بهمن) روزنامه‌ها بخشي از مطالب صفحات خود را به انتشار اخبار دفاع مقدس اختصاص داده‌اند.

حضور نظامی آمریکا در خلیج فارس و تاثیر آن بر کشورهای عربی منطقه (2008 -1991 )

چاپ PDF

تداوم حضور آمریکا در خلیج فارس بعد از جنگ دوم خلیج فارس، تاثیرات مهمی برکشورهای عربی منطقه داشته است. پرداختن به این تاثیرات بین سال های  2008 – 1992 بخشی از هدف این مقاله است. يادداشتي از دکتر فرهاد درویشی، استادیار و عضو هیئت علمی دانشگاه بین المللی امام خمینی

بررسی گزارش بازنگری وضعیت هسته‌ای آمریکا و تأثیر آن بر امنیت ملی ج.ا.ایران

چاپ PDF

در سال 1994 در دوره ریاست جمهوری بیل کلینتون، برای اولین بار سیاست هسته‌ای آمریکا تنظیم و اعلام گردید. برای دومین بار در سال 2002 در دوره ریاست جمهوری جورج بوش پسر نیز، سند دیگری برای سیاست هسته‌ای آمریکا تدوین شد. يادداشتي پژوهشي از دكترحسين علايي، كارشناس مسائل نظامي و استراتژيك

 

 

انقلاب اسلامي از نگاه نويسندگان

چاپ PDF

معرفي چند كتاب منتشر شده پيرامون انقلاب اسلامي ايران

 

آمریکا بار دیگربا کابوس ازدست دادن مهمترین متحدنظامی درمنطقه روبروست

چاپ PDF

شبکه تلويزيوني سي.ان.ان روز شنبه در تحليل تحولات سياسي مصر آن را با انقلاب اسلامي در ايران مقايسه کرد و گفت آمريکا براي دومين بار با کابوس از دست دادن مهمترين متحد نظامي خود در منطقه روبروست.
به گزارش گروه اخبار صوتی و تصویری ایرنا، 'کن پولاک' تحلیلگر و کارشناس از موسسه 'بروکینگز' آمریکا در گفت و گو با سی.ان.ان گفت: آمریکا یکبار دیگر شاهد از دست دادن مهمترین متحد نظامی خود در منطقه است که تا بن دندان آن را مسلح ساخته، است.

راه اندازی نخستين دستگاه تشخيصي پت اسكن كشور

چاپ PDF

ابراهيم متوليان در گفت‌و‌گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس افزود: نخستين دستگاه تشخيصي پت اسكن به رغم ادعاي تحريم وارد كشور و در بيمارستان شريعتي تهران نيز نصب و حتي تست آزمايشي آن نيز انجام شده است.
وي ادامه داد: دستگاه تشخيصي پت اسكن دستگاهي است كه با كمك مواد راديو اكتيو مي‌تواند فعاليت سلول‌هاي سرطاني و بروز بسياري از بيماري‌ها در مراحل اوليه تشخيص دهد و اين امر به درمان به موقع و نجات بيماران كمك بسيار بزرگي مي‌كند.

صفحه 106 از 107

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سایت پیشکسوتان جهاد و شهادت می باشد.

info@pishkesvat.ir