شكست آمريكا در افغانستان

چاپ PDF

رئيس جمهور آمريكا در آخرين گزارش خود از نبرد ارتش اين كشور و نيروهاي ناتو در افغانستان، سخناني را بر زبان راند كه به نظر مي‌رسد بيشتر از سر استيصال و نه از روي درك عميق پيروزي در اين كشور بوده است.

يادواره شهيد حاج حسين خرازي با حضور مسئولان عالي لشكري و كشوري برگزار شد

چاپ PDF

يادواره شهيد حاج حسين خرازي عصر روز پنج‌شنبه با حضور مسئولان عالي لشكري و كشوري نظام در محل تالار بزرگ وزارت كشور برگزار شد.

 

نگاه تلخ آمريكايي‌ها به كشورهاي عربي

چاپ PDF

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبری العالم، نگاهی به بازتاب تحولات اخیر خاورمیانه، در خبرگزاری‌های خارجی نشان می دهد محافل سیاسی و رسانه‌ای غربی با در پیش گرفتن رویکرد دوگانه‌ای درصدد مدیریت اوضاع برآمده‌اند.

 

آمريكا و ضعف در برخورد با تحولات مصر

چاپ PDF

کارشناسان سیاسی معتقدند، ناآرامی‌هایی که از طرف گروه های خارج از سلطه آمریکا در مصر و مناطق دیگری از خاورمیانه و شمال آفریقا رهبری می‌شود، به وضوح نشان دهنده ضعف واشنگتن دراین منطقه است.

 

نقض حقوق بشر در عربستان و دوگانگي آمريكا

چاپ PDF

تداوم نقض حقوق بشر در عربستان سعودی هر چند با سکوت معنادار سران کشورهای مدعی دفاع از حقوق بشر مواجه شده است، اما نقض شدید حقوق مردم در عربستان بالاخره صدای اعتراضات را بلند کرد.

 

تحولات مصر و سكوت سران اسرائيل

چاپ PDF

رسیدن دامنه اعتراضات مردمی از تونس به مصر و فراگیر شدن آن در این کشور موج وحشت فزاینده‌ای را در محافل صهیونیستی به وجود آورده تا جایی که نخست‌وزیر رژیم اسرائیل دستور داده فعلاً کسی در مورد مصر سخن نگوید.

 

 

اخطار به‌هنگام سازمان ملل در جلوگیری از زدوخورد

چاپ PDF

از زمانی که پتروس قالی، دبیر کل سازمان ملل، در سال 1992 ، دستور‌جلسه‌ای برای صلح: دیپلماسی بازدارنده، میانجی‌گری صلح و پاسداری صلح (صلح‌بانی)، عرضه کرد، همه‌ی مطالعات و گزارش‌های مهم داخلی سازمان ملل درباره‌ی نقش  این سازمان در حفظ و نگهداری از صلح و امنیت مورد استفاده قرار گرفت.

نقشه پنهان امريكا در حمله عراق به كويت

چاپ PDF

منابع نظامي متعددي وجود دارد كه تاكيد مي‌كند كه سناريوي جنگ عراق عليه كويت و اشغال آن از سال 1989 طراحي شده بود. تيم بوش پدر و يكي از نزديك‌ترين افراد به او بر لزوم انجام يك عمليات نظامي در خليج فارس تاكيد داشت و معتقد بود كه به واسطه آن مي‌توان عليه عراق وارد عمل شد.

ما در قبال آسيب سياسي و اجتماعي پيشكسوتان دفاع مقدس مسئوليم

چاپ PDF

رئيس مركز تحقيقات راهبردي دفاعي گفت: مگر مي‌شود كسي كه در دوران بي‌كسي مدافع انقلاب بود، امروز از آن دست بكشد؟ اگر مشكلي براي هريك از پيشكسوتان جبهه و جنگ رخ بدهد در حقيقت اين ماييم كه مسئوليم.

 

 

انقلاب تونس يا ورود جهان عرب به مدرنيته‌ي سياسي

چاپ PDF

با چشم‌پوشي از مسيري كه در هفته‌ها يا روزهاي آينده خواهد گرفت، فصل نخست تاريخ جديد اعراب را ورق زد؛ تاريخ مدرنيته‌ي سياسي‌اي كه با وجود گذشت يك قرن و نيم از ورود مدرنيته به جهان عرب، آن را تجربه نكرده بودند.

 

برآوردها و آینده‌نگری‌های ارتش تونس

چاپ PDF

نقشی که ارتش تونس تا کنون در طغیان مردم داشته جالب توجه است و در مرحله‌ی دوم انقلاب تونس، دوران پس از بن‌علی، آنچه ارتش می‌کند یا نمی‌کند در روند سیاسی این کشور بسیار مؤثر خواهد بود.

 

صفحه 105 از 107

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سایت پیشکسوتان جهاد و شهادت می باشد.

info@pishkesvat.ir