سوءاستفاده آمریکا از تحولات اخیر لیبی

چاپ PDF

پیشکسوت: ظاهرا دوري کشور ليبي از حوزه منافع مستقيم امريکا سبب شده اتحاديه اروپا نقش آفرين اصلي در تحولات اين کشور باشد با اين حال برخي شواهد حکايت از اين دارد که آمريکا نمي تواند از نفت ليبي چشم پوشي کند.

 

کشورهای غربی خواستار همکاری ایران با آژانس شدند!

چاپ PDF

پیشکسوت: سومین روز از نشست فصلی شورای حکام آژانس انرژی هسته‌ای در حالی در وین فعالیت خود را ادامه داد که کشورهای غربی مخالف ایران؛ بر فعالیت‌های خود علیه ایران افزودند. به گزارش خبرگزاري فرانسه از وين قدرتهاي غربی از ايران خواستند در نشست روز چهارشنبه آژانس بين المللي انرژي اتمي در وين با اين آژانس همکاري کند.

 

طرح مارشال با پول کشورهای عرب

چاپ PDF

پیشکسوت: تحولات روی داده در کشورهای عربی هر چند ماهیت ضد استبدادی داشته و دارند؛ اما دخیل بودن بحث اقتصادی، رژیم اسرائیل را بر آن داشته تا برای مواجه با این انقلاب‌ها دست به کار شود. پايگاه اينترنتي فرانسوي زبان و صهيونيستي اشکل نوشت: اسرائيل براي جلوگيري از گسترش اسلام سیاسی و نفوذ ايران در آفريقاي شمالي و خاور نزديک به دنبال اجراي طرحي مشابه طرح مارشال است.

اسرائیل برای فعال کردن فرایند صلح تلاش می‌کند

چاپ PDF

پیشکسوت: روزنامه الاخبار نوشت اسرائيل با توجه به انقلاب‌هاي جاري در کشورهاي عربي در پي فعال کردن روند صلح است. اين روزنامه لبناني در شماره امروز خود نوشت بنيامين نتانياهو نخست‌وزير اسرائيل در کنفرانس خبري خود با سباستين پينرا رئيس جمهور شيلي تشکيلات خودگردان فلسطين را به مانع تراشي در روند صلح متهم کرد.

 

آمریکا بر لبه تیغ دخالت نظامی در لیبی

چاپ PDF

يک روزنامه امريکايي نوشت اختلاف نظر درباره مداخله احتمالي امريکا در ليبي محافل سياسي واشنگتن را فرا گرفته است.

به گزارش پیشکسوت,  روزنامه نيويورک تايمز در شماره امروز خود با درج اين مطلب افزود تقريبا سه هفته پس از آغاز اعتراضات مردمی در ليبي که به زعم این روزنامه ممکن است به يک جنگ داخلي طولاني تبديل شود، سياست مداخله نظامي براي تسريع برکناري سرهنگ معمر قذافي روز به روز براي کاخ سفيد و جمهوري خواهان پيچيده‌تر مي‌شود.

نگرانی‌های تکراری آمانو از فعالیت‌های هسته‌ای ایران

چاپ PDF

با پایان یافتن نخستین روز کاری نشست فصلی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وین، دبیرکل این سازمان بین‌المللی بار دیگر سخنان تکراری خود را در مورد ایران تکرار کرد.

 

بحرين نقطه تلاقي ايران با غرب و اعراب

چاپ PDF

پیش کسوت: تحولات صورت گرفته در كشورهاي عربي در طول دو ماه گذشته به گونه‌اي رقم خورده كه نه تنها سازمان‌هاي اطلاعاتي قدرتمند غربي را دچار بحران پيش‌بيني كرده، بلكه ديكتاتورها و سران مستبد عرب را نيز به حيرت واداشته است.

 

علت شکست امريکا در پيش بيني حوادث منطقه

چاپ PDF

پیشکسوت: ناکامی و شوک مقامات آمریکایی از تحولات منطقه و ناتوانی دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی پر خرج آنها از این تحولات، این روزها درگیری‌های بسیاری در سطوح مخنلف سیاسی و امنیتی این کشور باعث شده است.

 

جنگ در لیبی طولانی خواهد شد

چاپ PDF

پیشکسوت: یکی از شبکه‌های خبری عرب زبان درمورد امکان اعمال ممنوعيت پروازي برفراز ليبي و احتمال دخالت نظامي در اين کشور با مصطفي العاني رئيس مرکز پژوهشهاي استراتژيک و برنامه مبارزه با تروريسم خليج فارس به گفتگو پرداخت.

 

انقلاب عربی از نوع فلسطینی

چاپ PDF

فراگیر شدن انقلاب‌های مردمی در کشورهای عربی تکاپوی شدیدی را در فلسطین موجب شده تا آنها نیز انقلاب خاص خود را را داشته باشند.

به گزارش پیشکسوت، خبرگزاري فرانسه در گزارشي از رام الله نوشت: در حالي که رژيم‌هاي عربي با قيام‌هاي مردمي بي سابقه روبرو هستند، جوانان فلسطيني نيز انقلاب خود را آغاز کرده‌اند و تلاش مي‌کنند به دو دستگي بين جنبش‌هاي فتح و حماس پايان دهند.

 

بازی آمریکا و روسیه در افغانستان

چاپ PDF

پیشکسوت: نیازهای استراتژیک، همیشه یکی از مهمترین راهبردهای تعیین خطوط و عملکرد کشورها بوده است.

اشغال نظامی افغانستان توسط آمریکا و متحدانش در قالب آنچه که مبارزه با تروریسم خوانده می‌شد، پس از یک دهه به چالش عمده‌ای در سیاست خارجی و مسایل نظامی آمریکا تبدیل شده است. این چالش به گونه‌ای است که آمریکا را ناچار به ورود به بازی ناخواسته‌ای با روسیه کرده است.

 

صفحه 103 از 107

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سایت پیشکسوتان جهاد و شهادت می باشد.

info@pishkesvat.ir